Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

pokec o čemkoliv

Moderátoři: Amigo, riderhenry

Odpovědět
kandik
Příspěvky: 87
Registrován: 20 srp 2013, 07:56

Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od kandik » 25 lis 2019, 14:49

cau
nemate nekdo kontakt/dobrou zkusenost se servisem v pze/praha vychod?
Kontakty ktery jsem doposud vyuzival jsou bud k nesehnani, nebo daleko a totalne nemaji cas.
Konkretne ted potrebuju par drobnosti na LS400 - stara pastika a dal mam nejaky hondy.


diky
průsery choděj v množinách

Integra TRT - nízkoletící vrána - klikaťuk
Smax 2.5T - 2.5xrychlejší než Karosa
LS400 - daily tarmac yacht
Prelude BA4 2ks - the power of memories
ex:Legend KA7/Accord ctdi - daily čugála/Accord ctdi Tourer/Accord TypeR/PreludeVTI/Accord 3g 2.0ex-i/Accord 3g 2.0i-16/Accord 3g 2.0ex-i/Schade100

Uživatelský avatar
vexta
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 2015, 00:00

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od vexta » 26 lis 2019, 18:13

S žádnou radou nepřicházím, ale alespoň si postěžuju, jak je to s těma mechanikama na hovno. Moje auto stále stojí v garáži, i když už teda po sedmi letech normálně jezdí xD Taky potřebuju drobnosti.

kandik
Příspěvky: 87
Registrován: 20 srp 2013, 07:56

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od kandik » 26 lis 2019, 20:21

v pohode, sdileny nestesti tak neboli :)
Ja to mam v tuhle chvili tak, ze budu postupne vsechny 3 ze 4 jpn aut eliminovat ( Lex, ITR a 1x prelude) protoze nemam ( s jednou vyjimkou, ale tam proste nechci prilis casto otravovat) kloudny servis. Autorizak neprichazi v uvahu, a to cenovy duvody nejsou ty hlavni, a garazisti jsou nedohnatelni - a nad tim vsim cni v pripade napr Lexusu (ne)dostupnost dilu.
Nad dalsim daily rozmyslim podle dostupnosti servisu, cili jsem do vyberu zaradil tak "obskurni" znacky jako Ford, Citroen nebo MB.
Na oboji totiz clovek sezene relativne spolehlivy a levny servis( radove stovky Kc/hod) ( dle referenci- v prip. Fordu osobni zkusenost nekolikrat).
průsery choděj v množinách

Integra TRT - nízkoletící vrána - klikaťuk
Smax 2.5T - 2.5xrychlejší než Karosa
LS400 - daily tarmac yacht
Prelude BA4 2ks - the power of memories
ex:Legend KA7/Accord ctdi - daily čugála/Accord ctdi Tourer/Accord TypeR/PreludeVTI/Accord 3g 2.0ex-i/Accord 3g 2.0i-16/Accord 3g 2.0ex-i/Schade100

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 112
Registrován: 25 črc 2012, 08:18

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od Joseph » 27 lis 2019, 17:25

Já po nasrání se u pár mechaniků vše dělám sám. Nenechám si od někoho cizího ničit auto a ještě mu za to platit. Bohužel asi s radou nepřicházím, ale mrkni na Lexus club na FB, občas tam lidi řeší dobré mechaniky a nechci kecat, ale někdo z okolí Prahy tam již figuroval.
1995 - Honda Civic EG4 M/T - SOLD
1993 - Honda Civic EG4 A/T - SOLD
2005 - Lexus IS200 M/T - DAILY

flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)

petan_250
Příspěvky: 1038
Registrován: 23 led 2010, 15:45

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od petan_250 » 27 lis 2019, 21:47

Na LSku delam valnou vetsinu sam, co chces delat?
Jinak mam dobre zkusenosti se servisem u Sadske, delali mi vymenu silacu na zadni naprave (dily jsem si sehnal), meni mi olej v prevodovce.
Kdo je za nami? Kdo je pred nami? Tyto otazky blednou ve srovnani, kdo je v nas .... ?
Obrázek

kandik
Příspěvky: 87
Registrován: 20 srp 2013, 07:56

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od kandik » 03 pro 2019, 09:28

diky za tipy, na FB zkusim.
V tuhle chvili odchazi vzduch vpredu, mam zalozni XYZ stelovak, ale ten snad vymeni ten muj kontakt.
Pak bych potreboval resit servo, precijen dvoutunovy auto bez fcniho serva je pro fajnsmekry :). Bohuzel se zda ze moje LS je z posledni serie s jinym servem a jinymi problemy nez u UCF20 je obvykly - cili ani na webu se k tomu nenajde info - aspon jak mi rikal mechos ktery se na to dival naposledy. A potom klasika - zemedelske vule na podvozku, zejmena vzadu.
@petan 250 - dily sis sehnal po ebayi apod? Asi taky tak dopadnu, jen bych potreboval vedet co naklikat. Co se tyka spravovani samodomo, to bohuzel u me neprichazi v uvahu. Garaz potazmo zvedak nemam, jen pred domem sterkova plocha prekryta z tretiny. A prestoze se nepovazuju za levorukyho, a nektery drobnosti poresit umim, mam k autum urcitej respekt.
průsery choděj v množinách

Integra TRT - nízkoletící vrána - klikaťuk
Smax 2.5T - 2.5xrychlejší než Karosa
LS400 - daily tarmac yacht
Prelude BA4 2ks - the power of memories
ex:Legend KA7/Accord ctdi - daily čugála/Accord ctdi Tourer/Accord TypeR/PreludeVTI/Accord 3g 2.0ex-i/Accord 3g 2.0i-16/Accord 3g 2.0ex-i/Schade100

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 241
Registrován: 17 pro 2012, 14:03
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od Tom_ » 03 pro 2019, 17:06

Ja to mam stejne jako Joseph...Po navstiveni xx kvalitnich mechaniku na doporuceni (mezi nekteryma elita z jineho fora) tak jsem si zacal delat komplet vse sam. Sice mi to trva vsechno dele, stoji to vice kvuli nutnosti koupit naradi, ale clovek se hodne veci nauci a ma jistotu, ze to ma udelany na 100%.
Kazdopadne ta absence garaze je asi nejvetsi problem...Zvedak ani nepotrebujes...Daji se vyrobit jednoduche stabilni kozy/podlozky pod kola a auto je dostatecne vysoko.
Dneska nejradsi kazdy jen diagnostiku, vycashovat 1500 za 30min prace a ahoj :smt003 :smt005 :lol:

kandik
Příspěvky: 87
Registrován: 20 srp 2013, 07:56

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od kandik » 03 pro 2019, 18:08

.....ten zvedak jsem nemyslel jako nejakou podstatnost, koneckoncu jeden z mechosu s kterym jsem mel dobry zkusenosti se bez zvedaku taky obejde - spis ten prostor pod strechou a hladky cisty povrch - ktery proste k dispozici nemam.
průsery choděj v množinách

Integra TRT - nízkoletící vrána - klikaťuk
Smax 2.5T - 2.5xrychlejší než Karosa
LS400 - daily tarmac yacht
Prelude BA4 2ks - the power of memories
ex:Legend KA7/Accord ctdi - daily čugála/Accord ctdi Tourer/Accord TypeR/PreludeVTI/Accord 3g 2.0ex-i/Accord 3g 2.0i-16/Accord 3g 2.0ex-i/Schade100

Uživatelský avatar
Tom_
Příspěvky: 241
Registrován: 17 pro 2012, 14:03
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od Tom_ » 03 pro 2019, 18:16

A ono se neda nekde v miste bydliste pronajmout garaz?Nebo nejsou zadny dostupny? Jelikoz to je asi ta nejuzitnejsi vec, kterou by clovek , ktery se pohybuje okolo aut mel mit :D

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 112
Registrován: 25 črc 2012, 08:18

Re: Servis JPN vozů, zejména Lexus Praha

Příspěvek od Joseph » 09 pro 2019, 18:49

Já (díky rodině) mám naštěstí k dispozici velký servis případně místo u dědy, kde se dá auto rozložit na prvočástice a nikomu to nevadí. Jen holt musí člověk jezdit 100 km tam a zase zpět, ale vyplatí se to.
Jinak nějaká garáž nebo sdílený větší hospodářský objekt by mohl v okolí Prahy existovat. :)
1995 - Honda Civic EG4 M/T - SOLD
1993 - Honda Civic EG4 A/T - SOLD
2005 - Lexus IS200 M/T - DAILY

flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)

Odpovědět