"Winter" Miata :)

pokec o čemkoliv

Moderátoři: Amigo, riderhenry

Odpovědět
Uživatelský avatar
ImolaRed
Příspěvky: 476
Registrován: 04 lis 2012, 15:30
Bydliště: Praha

"Winter" Miata :)

Příspěvek od ImolaRed » 01 črc 2017, 19:51

Ahoj,

potenciálně uvažuji už nějakou dobu o koupi něčeho jako Miaty... a to z důvodu možná né jako většina kupců - hlavně na zimu...

Bývalá eMtrojka nebo Zetko byly super v létě i v zimě, současný Lotus je však na zimu velmi nevhodný, omezený až nemyslitelný, takže stále více uvažuju o nějakém levném RWD co občas nabídne fun daily a obecně přeprava z A do B bez úplného unuzení, ale hlavně bych rád pořádný zimní zápřah bokem co to jen půjde...

Líbí se mi obecně jízdně Miata a na to mi stačilo spolujedzdcování v modelech NA a NC... ...super autíčko

Má představa nejvíce účelově, cenově, vzhledově, atp.. vyznívá v NB, avšak slyšel jsem, že ji prý zima a sůl dost sžírá :D a že spíše volit NC

Rád bych znal uživatelské zkušenosti z těchto typů při zimním používání, jak to je s antikorozní výdržností, nějaká doporučení, rady, tipy, cokoli... Prostě zda je vhodné si NB či NC na podobný blbosti pořídit :) ...Toyobaru mě taky napadlo, ale na pár tisíc km ročně a plnění účelu zimního odstrkovadla od svodidel, jsou furt zbytečně drahý (vzhledem k předpokladu pouze malé využitelnosti - jde mi o auto za pár drobnejch 100-200k max)

Díky za uživatelské info, věřím že tu pár zkušených uživatelů či majitelů jistě bude...
WWW.HOONRING.CZ - NS COACHING AND SERVICES

Uživatelský avatar
blesk666
Příspěvky: 2467
Registrován: 18 bře 2008, 23:52

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od blesk666 » 01 črc 2017, 21:17

tak korozia u NA a NB bude urcite pritomna a NC z toho pohladu ako novsie lepsie. Ale aj drahsie

jarka
Příspěvky: 349
Registrován: 10 bře 2011, 20:44

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od jarka » 01 črc 2017, 21:42

Nemám to z vlastní zkušenosti (jen z fór v rámci studia před koupí), ale u NA a NB se při zimním provozu potýká s korozí každý. Ideálně koupit něco zachovalýho (itálie, francie - lokality bez zim) a pořádně ošetřit. Každopádně na zimu to bude pecka, střecha dolů, kulich na hlavu, topení max a klouzání mezi bariérama.
Hairdresser car

Uživatelský avatar
Marbo
Příspěvky: 108
Registrován: 10 bře 2015, 14:36
Bydliště: Dobříš (Středočeský kraj)

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od Marbo » 02 črc 2017, 08:30

hlavne at to ma speru. ja se minulou zimu hodne natrapil s rwd s otevrenym difem. na snehu to vubec nefungovalo, po serii trapeni s rwd sem jezdil blbnout opet predohrabem. k te NC, do 200tis. koupis pouze 1.8 a ta norozdil od 2.0 nema speru.

a co tohle,aspon ta barva by se ti mohla libit :D
https://auto.bazos.cz/inzerat/75269069/ ... packet.php
Subaru Brz Supercharged
SOLD '08 Nissan 350Z

https://www.instagram.com/marbo_cars/

Uživatelský avatar
ImolaRed
Příspěvky: 476
Registrován: 04 lis 2012, 15:30
Bydliště: Praha

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od ImolaRed » 02 črc 2017, 09:55

Marbo píše:hlavne at to ma speru. ja se minulou zimu hodne natrapil s rwd s otevrenym difem. na snehu to vubec nefungovalo, po serii trapeni s rwd sem jezdil blbnout opet predohrabem. k te NC, do 200tis. koupis pouze 1.8 a ta norozdil od 2.0 nema speru.

a co tohle,aspon ta barva by se ti mohla libit :D
https://auto.bazos.cz/inzerat/75269069/ ... packet.php
Pokud by špéra nebyla v daném kusu v základu, dá se to dořešit... Jinak cenový limit je hypotetický.

Samozřejmě preferuju auto se špérou, na druhou stranu, já si právě zrovna na sněhu celkem užil s čímkoli, ať to mělo open, torsen, lamelák, viskózák...

Jinak E36 hezká, ale já je nějak nedokážu asi finančně ocenit :D Možná i funkčně bude fakt ok, ale to už bych si raději koupil obyčejnou E46 nebo přidal na E92, v sériovym stavu a jen do ní hodil špéru... Jo BMW by bylo mnohem praktičtější a na ty kraviny a přepravu i z jiného úhlu pohledu i vhodnější... Ale jakmile jednou zkusíš lehkou váhu, byť s nižším výkonem, než přemotorované těžké jarmary, je pravděpodobné, že už se do toho světa předchozího nebudeš chtít vrátit :wink:
WWW.HOONRING.CZ - NS COACHING AND SERVICES

jarka
Příspěvky: 349
Registrován: 10 bře 2011, 20:44

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od jarka » 02 črc 2017, 12:27

Hairdresser car

Uživatelský avatar
jagy
Příspěvky: 2932
Registrován: 06 bře 2008, 20:22

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od jagy » 02 črc 2017, 18:09

Ridit umis a otevreny dif je naprosto v pohode, pobavis se... odjezdil jsem tak s NA celou zimu - http://www.shatsu.cz/galerie-325-e36-mx ... -the-snow/

NA a NB reznou tak stejne,na tu zimu je to fakt jedno, tak vybirej dle toho co uznas za vhodne nebo mas rozpocet. :D Levna a idealni varianta (i skrz nejake poskozeni, atd.) je jak pise jarka - 1.8 NB se svorem. NC dily uz stoji dost penez.
Jedetoshop.cz | Facebook | Instagram | Staň se fanouškem!
GR Yaris

Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 112
Registrován: 25 črc 2012, 08:18

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od Joseph » 02 črc 2017, 21:18

Marbo píše:hlavne at to ma speru. ja se minulou zimu hodne natrapil s rwd s otevrenym difem. na snehu to vubec nefungovalo, po serii trapeni s rwd sem jezdil blbnout opet predohrabem. k te NC, do 200tis. koupis pouze 1.8 a ta norozdil od 2.0 nema speru.

a co tohle,aspon ta barva by se ti mohla libit :D
https://auto.bazos.cz/inzerat/75269069/ ... packet.php
Měl jsem na zimu na chvílí půjčený NA s open diffem a musím říct, že je to lež. To auto jde ochotně bokem i bez samosvoru. Ano, na jednu stranu to jde lépe než na druhou, ale jde to i tak. Porovnání se samosvorem v ISku je to ovšem něco naprosto jiného a pokud bys hledal nějaký NB, tak sáhni rovnou po samosvoru. :)

Jinak rzi (především nosníků) bych se možná ani tak nebál, klučina z MX-5 fóra dělá repas plechy a sklízí to úspěch.
1995 - Honda Civic EG4 M/T - SOLD
1993 - Honda Civic EG4 A/T - SOLD
2005 - Lexus IS200 M/T - DAILY

flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)

jarka
Příspěvky: 349
Registrován: 10 bře 2011, 20:44

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od jarka » 02 črc 2017, 22:36

Jako nemám to přímé srovnání rwd s open difem a lsd, ale chtít něco na klouzání, tak bych o otevřeným neuvažoval - proč si to komplikovat. Víkendovou předokolu bez lsd bych si taky nekoupil, s lsd je prostě vždycky větší sranda.
Hairdresser car

Uživatelský avatar
ImolaRed
Příspěvky: 476
Registrován: 04 lis 2012, 15:30
Bydliště: Praha

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od ImolaRed » 03 črc 2017, 08:28

Tak pokud bych měl samozřejmě mít jasnou představu, tak vítězí NBFL se špérou, že...

Jde jen o to, že jsem slýchával, že zima jim dává zabrat, tak jen o to jde...

Už se pro to jen rozhoupat :D ...obecně k dispozici mám tři auta a jde o to, zda kvůli úzkoprofilovým blbostem s ohledem na fakt, že v ČR ty zimy taky nejsou úplně vždy úplně "zimní" pořídit další "krám" :lol: Kdybych byl z více zasněžených oblastí, tak bych neváhal, takhle je to taková "hypotéza" :)
WWW.HOONRING.CZ - NS COACHING AND SERVICES

Goldies_mr2
Příspěvky: 49
Registrován: 10 bře 2016, 20:51
Bydliště: Syrovice
Kontaktovat uživatele:

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od Goldies_mr2 » 04 črc 2017, 21:37

Pokud by se netrvalo na Miate, co takhle pekna MR2 ve třetí generaci (ZW30)? Srandy je s ní taky hodně a u nás je to pořád celkem exot :-)
MR2 SW30 - SWAP 2ZZ

LastV8
Příspěvky: 607
Registrován: 01 říj 2009, 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od LastV8 » 05 črc 2017, 07:22

Treba dať poriadne vystriekať spodok a bude to ok....a netreba sa bať, že nebude sneh, NB ide bokom aj keď je dážď. Alebo si spraviť winter trip niekde do hôr, poprípade k nám do Tatier.

Obrázek
daily and fun: 10' Mazda 3 MPS II BL

exfun:
07' Honda Civic Si
01' Mazda MX-5 NBFL 1.8 Sportive
96' Subaru Impreza GT
99' Honda Prelude 2.2 VTI-S 4WS

http://revrats.sk/
https://www.facebook.com/revrats/

Uživatelský avatar
Awatar
Příspěvky: 945
Registrován: 24 lis 2008, 10:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: "Winter" Miata :)

Příspěvek od Awatar » 10 črc 2017, 14:29

Tyhle Winter tripy znám z období kdy jsem měl EVO, to člověk přijde domů kouká na meteo radar a sněhové zpravodajství kde je sníh pak někam hodinu a nádrž jede a doma je ve 3 ráno.:-D Pokud se nedá jezdit za barákem, tak to po nějaký době omrzí.
Přílohy
Photo 29.12.14 21 54 41.jpg
SIDEWAYS.cz
S15 - JDM
@awatardk

Odpovědět